FAQ

FAQ

GALERIA

Przebieg realizacji zamówienia:

 

 1. Kontakt mailowy knowhow@knowhow.pl bądź telefoniczny pod numerem 601 355 778
 2. Wycena, ustalenie terminu realizacji, szczegóły zlecenia
 3. Dostarczenie produktów
 4. Próbna sesja zdjęciowa. Klient otrzymuje próbne zdjęcia produktu do akceptacji.
  Po akceptacji wykonujemy właściwą sesję zdjęciową.
 5. Dostarczenie prewek zdjęć Klientowi.
 6. Akceptacja, zapłata.
 7. Przekazanie zdjęć: CD/serwer

 

Informacje niezbędne do wyceny zamówienia:

 

 1. Fotografowany przedmiot/przedmioty
 2. Ilość ujęć dla przedmiotu
 3. Aranżacje
 4. Preferowany czas realizacji

 

Przygotowanie produktów do sesji:

 

Produkty przeznaczone do fotografii powinny być nowe, w jak najlepszym stanie. Nie zawsze nowy produkt zdjęty z półki lub wyjęty z kartonu nadaje się do sesji. Należy zwrócić uwagę, aby produkty nie miały zadrapań, zagnieceń, zabrudzeń i innych niedoskonałości.

 

Produkty wymagające montażu powinny być dostarczone w formie złożonej. Jeżeli jest to niemożliwe, to powinna być dołączona czytelna instrukcja montażu. Jeżeli montaż przekracza 10 minut, pobieramy opłatę ujętą w cenniku.

 

Odzież powinna być wyprasowana, bez metek i wieszaków.

Odzież możemy wyprasować i przygotować do sesji, wiąże się to z opłatą przedstawioną w cenniku.

 

Czy dostanę zdjęcia próbne?

 

Tak. Przed wykonaniem właściwej sesji wykonujemy zdjęcia próbne i przedstawiamy je do akceptacji.

Zdjęcia próbne są bezpłatne.

 

W jakim formacie otrzymam zdjęcia?

 

Standardowo przygotowujemy zdjęcia w formacie png i jpg, ale na żądanie Klienta możemy przygotować je w dowolnym formacie (z wyjątkiem RAW), po wcześniejszym ustaleniu.

 

Czy mogę uczestniczyć w sesji?

 

Klient może uczestniczyć w sesji, ale tylko lookbook’owej. Nie przewidujemy uczestnictwa Klienta w sesjach packshotowych.

 

Jak wygląda płatność?

 

Płatność należy zrealizować przelewem bankowym na nasze konto na podstawie faktury VAT.

 

Czy wykonujecie poprawki po wykonaniu sesji?

 

Oczywiście, wykonujemy poprawki jeśli wykonane zdjęcia odbiegają od założeń z zamówienia i zdjęć próbnych. Poprawki staramy się wykonać w jak najszybszym terminie.

 

Czy istnieją jakieś ograniczenia w wykorzystaniu wykonanych przez Was zdjęć?

 

Nie ma ograniczeń co do wykonywanych przez nas zdjęć poza czasem i budżetem.

 

Jakich aparatów używacie do wykonywania zdjęć?

 

Aby zapewnić najwyższą jakość fotografii używamy profesjonalnych, pełnoklatkowych aparatów firmy Nikon i średioformatowych aparatów Phase One. Obróbki dokonujemy na monitorach EIZO Color Edge.

 

Czy archiwizujecie wykonane zdjęcia.

 

Tak. Archiwizujemy zdjęcia przez 3 miesiące po zamknięciu zlecenia. Jeśli potrzebna jest dłuższa archiwizacja wiąże się to z opłatą zgodnie z cennikiem.

 

Czy udostępniacie pliki RAW?

 

Plików RAW nie udostępniamy.

 

Czy wystawiacie faktury VAT?

 

Tak. Na wszystkie usługi wystawiamy faktury VAT.

 

Kto ma prawa autorskie do zdjęć?

 

Po dokonaniu płatności i przekazaniu zdjęć, Klient staje się właścicielem fotografii, z prawem do ich dowolnego wykorzystania bez jakichkolwiek ograniczeń.

 

 

FOTOGRAFIA KORPORACYJNA

 

Fotografia korporacyjna ma ogromne znaczenie podczas tworzenia wizerunku poszczególnych osób bądź firmy.

Fotografia biznesowa skupia się przede wszystkim na sportretowaniu charakteru oraz osobowości fotografowanej osoby. Portret biznesowy bądź inaczej mówiąc zdjęcie wizerunkowe zarówno zarządu, liderów jak i pracowników ma ogromne znaczenie w postrzeganiu firmy przez klientów.

Sesja biznesowa, jest dopasowana do Klienta oraz jego oczekiwań wizerunkowych i celów biznesowych firmy. Przy portretach wizerunkowych zwracamy uwagę na odpowiednio dopasowane ubranie, naturalne pozy i przyjazną mimikę oraz otoczenie, w jakim znajduje się osoba fotografowana.  Dla firm, które wykorzystują wizerunek swoich pracowników na stronie internetowej, portalu społecznościowym, bądź blogu idealnym rozwiązaniem jest sesja portretowa pracowników z wykorzystaniem jednolitego tła.

Sesje biznesowe są również wykorzystywane jako narzędzie do zaprezentowania przyjaznego miejsca pracy, siedziby firmy bądź budynków produkcyjnych.

Przy organizacji sesji biznesowej stawiamy nacisk na to, by była ona idealnie dopasowana do potrzeb i oczekiwań Klienta.

Podczas sesji zapewniamy wizażystkę. Możliwe jest również wcześniejsze spotkanie ze stylistką.

 

MAKE-UP – FOTOGRAFIA BIZNESOWA

 

Make-up jest niezbędny podczas sesji biznesowej, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Odpowiednio dopasowany make-up to taki, który naturalnie podkreśla piękno i maskuje niedoskonałości skóry. Podczas sesji pracujemy z wizażystami wykorzystującymi najlepsze kosmetyki, odpowiednio dobranymi do światła oraz charakteru zdjęć.

Najważniejszym elementem makijażu podczas sesji biznesowej jest odpowiednie ujednolicenie koloru twarzy oraz zmatowienie.

Przy makijażu kobiet stosujemy stonowane kolory, które podkreślają delikatne piękno oraz dobrze współgrają z ubiorem biznesowym. Zarówno makijaż oczu jak i ust nie może być krzykliwy. Zbyt ciemne cienie położone na oczy bądź ciemna pomadka niekorzystnie wyglądają na zdjęciach.

 

FOTOGRAFIA BIZNESOWA – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI BIZNESOWEJ

 

ZASADY OGÓLNE – ZDJĘCIA BIZNESOWE

 • Najlepszym wyborem do sesji biznesowej będą te ubrania, w których czujemy się dobrze i swobodnie, należy jednak pamiętać, by strój dopasować do obowiązującego dress codu.
 • Radzimy, by w stroju unikać dużej ilości bieli oraz czerni.
 • Należy pamiętać, że szkła w okularach powinny być idealnie czyste. Unikamy ciemnych soczewek.  Wybierając stylizację na sesję biznesową kierujemy się zasadą: maksymalnie trzy kolory i jeden wzór.
 • Jeżeli planowane jest wykonywanie zdjęć grupowych, to ważną kwestią jest ustalenie kolorystyki ubiorów poszczególnych uczestników sesji. Radzimy by postawić na bezpieczne kolory: szarość, granat oraz grafit.

 

SESJA KORPORACYJNA – KOBIETY

 • Najlepszym wyborem do sesji biznesowej będzie strój o klasycznym kroju. Radzimy wybrać żakiet oraz dopasowaną kolorystycznie spódnicę bądź spodnie.
 • Warto postawić na bezpieczne kolory: szary, granatowy, błękitny, niebieski.
 • Dobrym rozwiązaniem będzie jednobarwna koszula dobrej jakości. Jeżeli rezygnujemy z koszuli, to alternatywą jest przylegająca bluzka bądź top. Jednak tę drugą propozycję wybieramy tylko wtedy, gdy mamy pewność, że podczas trwania całej sesji pozostaniemy w żakiecie.
 • Należy również pamiętać, że wybierając stylizację na sesję można łączyć maksymalnie trzy kolory i dwa wzory.
 • Strój powinien być wyprasowany i założony chwilę przed rozpoczęciem sesji.
 • Niewskazane są tkaniny połyskliwe i przezroczyste.
 • Kobiety powinny unikać odsłoniętych ramion, pleców oraz brzucha. Niedopuszczalny jest również zbyt duży dekolt.
 • Należy dobrać odpowiednie obuwie. Radzimy, by unikać butów z odsłoniętymi palcami, najlepszym wyborem będą klasyczne, stabilne czółenka. Sugerujemy by unikać sandałów oraz balerinek. Wysoki obcas poprawia wygląd całej sylwetki.
 • Dzień przed sesją biznesową należy unikać picia alkoholu oraz zadbać o wystarczającą ilość snu.
 • Radzimy, by dzień przed sesją zrezygnować z wizyty u kosmetyczki. Drobne zmiany skórne zostaną wyretuszowane w postprodukcji.
 • Zachęcamy do zwrócenia uwagi na włosy oraz dłonie. Włosy powinny być umyte i ułożone. Należy unikać ekstrawaganckich i frywolnych fryzur i cięć. Radzimy, by wybrać uczesanie klasyczne, a zarazem takie, w którym czujemy się najlepiej. Dłonie powinny być wypielęgnowane, paznokcie w stonowanym kolorze.
 • W makijażu należy unikać krzykliwych kolorów oraz ekstrawaganckich rozwiązań. Warto postawić na matowy makijaż, który na zdjęciach prezentuje się najlepiej.
 • Podczas wybierania biżuterii do sesji biznesowej należy zachować umiar. Zachęcamy do wybierania klasycznej, delikatnej biżuterii oraz dodatków np. zegarka.

 

SESJA KORPORACYJNA – MĘŻCZYŹNI

 • Najlepszym wyborem do sesji biznesowej będzie garnitur w ciemnym kolorze (grafitowy, granatowy, ciemnoszary, ciemnobrązowy) oraz jasna koszula (jasnoszara, jasnoniebieska). Radzimy by wybrać garnitur bez wzorów.
 • Garnitur powinien być dopasowany do sylwetki. Zarówno za duże jak i za małe spodnie czy marynarka będą źle wyglądać na zdjęciu.
 • Radzimy by wybrać jednorzędową marynarkę. Jej największym atutem jest to, że wygląda dobrze zarówno zapięta jak i rozpięta, a ponadto wysmukla sylwetkę.
 • Należy pamiętać, by kołnierzyk koszuli był dopasowany do obwodu szyi, a rękawy koszuli powinny wystawać ok. 1 cm poniżej rękawa marynarki.
 • Istotną kwestią jest też długość krawata, jego koniec powinien sięgać sprzączki paska.
 • Wybierając strój do sesji biznesowej warto wybrać tylko jeden wzorzysty element, bądź całkowicie z niego zrezygnować. Przykład: gładki garnitur, gładka koszula, krawat we wzory, bądź: gładki garnitur, koszula we wzory, gładki krawat.
 • Należy również pamiętać, że wybierając stylizację na sesję biznesową można łączyć maksymalnie trzy kolory i jeden wzór.
 • Garnitur powinien być wyprasowany i założony chwilę przed rozpoczęciem sesji. Zalecamy, by na sesję przywieźć też dwie koszule, w różnych kolorach (np. jasnoszara i jasnoniebieska).
 • Przygotowując się do sesji korporacyjnej nie można zapomnieć o butach. Buty powinny kolorystycznie pasować do ubioru. Buty powinny być czyste i wypastowane.
 • Warto postawić na dodatki, które podkreślą profesjonalizm: zegarek oraz spinki do mankietów.  W sesji biznesowej mężczyźni powinni unikać uwidocznienia: kolczyków w uszach i na twarzy oraz tatuaży. Biżuterię należy ograniczyć do minimum.  Dzień przed sesją biznesową należy unikać wizyt u kosmetyczki oraz picia alkoholu. Należy również zadbać o wystarczającą ilość snu.
 • Zachęcamy do zwrócenia uwagi na włosy, zarost oraz dłonie. Włosy powinny być umyte i ułożone. Zarost dokładnie przystrzyżony (również na szyi), a dłonie i paznokcie powinny być wypielęgnowane.

CENNIK

 

Kontakt

KnowHow Advertising Agencja Reklamowa

Adres: 03-138 Warszawa

ul. Strumykowa 49

Email: knowhow@knowhow.pl

Telefon: +48 22 83 55 777

Udostępnij

 © Copyright  2018. All Right Reserved, by KnowHow Advertising

   